بهترین دندانپزشک در تهران چه کسی است؟ + دندان پزشک خوب در سعادت آباد

دکتر لیلا سحابی / خدمات زیبایی دندان / بهترین دندانپزشک در تهران چه کسی است؟ + دندان پزشک خوب در سعادت آباد
۲۹ دقیقه
دندانپزشک-خوب-در-سعادت-آباد
آنچه می خوانید...
دندان-زیبا

داشتن لبخندی زیبا آرزوی هر فردی است که با مراجعه به موقع به بهترین دندانپزشک در تهران برای درمان مشکلات دندان و انجام مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند تحقق پیدا کند. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه می توانم دندانپزشک با تجربه و خوب پیدا کنم؟ دندان پزشک خوب در سعادت آباد چه کسی است؟ ویژگی های بهترین دندانپزشک چیست؟ یک دندانپزشک چه خدماتی ارائه می دهد؟ و …

در ادامه مقاله می خواهیم پرسش های شما را پاسخ دهیم. با همراه باشید تا اطلاعات جامعی در این زمینه بدست آورید…

در پادکست زیر خلاصه ای از مطالب مقاله را برای شما آماده کرده ایم:

دسترسی آسان به بخش های مهم مقاله

آناتومی دندان

شناخت آناتومی دندان ها برای هر فردی لازم است، به دلیل اینکه می تواند در رعایت هر چه بهتر بهداشت دهان و دندان کمک کننده باشد. علاوه بر این، یکی از مهم ترین معیار ها برای پیدا کردن بهترین دندان پزشک در تهران، توجه به میزان شناخت پزشک از آناتومی دندان است. ما در این بخش به توضیح بخش های مختلف دندان و همچنین نمایش آن ها روی تصویر برای درک هر چه بهتر می پردازیم:

 • تاج دندان: تاج دندان آن بخشی است که از فک خارج شده و در دهان قابل مشاهده است. تاج دندان متشکل از عاج، مغز و مینای دندان می باشد.
 • مینای دندان: به پوشش سفید رنگ و سختی که روی تاج دندان را پوشانده است، مینای دندان گفته می شود که فاقد عصب و رگ های می باشد.
 • عاج دندان: عاج دندان، زیر لایه مینای دندان واقع شده است و دارای عصب می باشد.
 • مغز دندان: مغز دندان شامل رگ های خونی و اعصاب می باشد که در تاج دندان قرار گرفته شده است.
 • ریشه دندان: ریشه دندان به بخشی از دندان گفته می شود که داخل فک قرار گرفته است.
 • لثه: بافتی نرم می باشد که دندان ها را می پوشاند و نگهدارنده فک است.

انواع مختلف دندان

هر فرد به طور طبیعی ۳۲ دندان دارد که تعداد دندان های فک بالا و پایین مساوی هستند، یعنی در هر فک ۱۶ دندان وجود دارد. هر کدام از دندان ها وظیفه و عملکرد خاص خود را دارند. در ادامه به توضیح ویژگی ها و وظایف دندان ها می پردازیم:

دندان نیش

افراد بزرگسال ۴ دندان نیش دارند که ۲ تای آن ها در فک پایین و ۲ تای آن ها در فک بالا می باشد. دندان های نیش در دو طرف دندان های پیشین قرار گرفته اند و به دلیل تیز بودن وظیفه بریدن غذا را بر عهده دارند.

دندان های پیشین

به ۴ دندانی که در جلوی دهان در فک بالا و پایین قرار گرفته اند، دندان های پیشین گفته می شود. این دندان ها وظیفه تکه تکه کردن و بریدن غذا را بر عهده دارند.

دندان های آسیاب کوچک

این دندان ها در دو سمت دندان های نیش وجود دارند که به علت وجود برآمدگی های نقطه ای، به دندان های دوپایه معروف هستند. این دندان ها غذا را له و تکه تکه می کنند.

دندان های آسیاب بزرگ

دندان های آسیاب در عقب دندان قرار گرفته اند که دارای چندین نقطه برآمدگی یا کاسپ می باشند و وظیفه خرد کردن غذا را بر عهده دارند

دندان عقل

این دندان ها که به دندان آسیاب سوم نیز مشهور هستند، پس از سن ۱۸ سالگی رشد می کنند و ممکن است به صورت کامل رویش نکنند.

اهمیت مراجعه به بهترین دندانپزشک در تهران

حفظ سلامت و زیبایی دندان ها از اهمیت بالایی برخوردار است، به دلیل اینکه اگر دندان های ما دچار آسیب و خرابی شود می تواند تاثیر بدی روی سلامت عمومی بدن ما گذاشته و همچنین ظاهری نازیبا برای ما ایجاد نماید.

رعایت مواردی که سلامت دندان های ما را حفظ می کند مانند استفاده از مسواک و نخ دهان و مراقبت دقیق و صحیح ضروری است. زیرا سلامت دهان و دندان ارتباط مستقیمی با سلامت سایر اعضای بدن خواهد داشت. در صورتی یک عفونت ساده دندان به موقع درمان نشود، باعث می شود که باعث درگیری اعضای دیگر بدن مانند قلب شود. به همین دلیل مراجعه منظم بهترین دندانپزشک در تهران که دانش و مهارت بالا در زمینه کاری خودش را دارد و چکاپ دندان ها و درمان آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهترین-دندانپزشک-تهران

متاسفانه در کشور ما آمار مراجعه سالیانه به دندانپزشک بسیار پایین است و این موضوع می تواند بهداشت و سلامت دهان و دندان آن ها به خطر بیاندازد. برخی افراد زمانی به دندانپزشک مراجعه می کنند که دندان های آن ها تخریب شده و چاره ای جز کشیدن دندان نیست. همچنین بسیاری از افراد توانایی پرداخت هزینه های خدمات دندانپزشکی را ندارند. در این بخش توجه شما را به سمت آمارهایی از کشور ایران در این زمینه در یک سال جلب می کنیم:

درصد مراجعه سالیانه افراد به دندانپزشک

درصد افرادی که توان مالی برای مراجعه به دندانپزشک دارند

تماس-با-دکتر

وظایف بهترین دندانپزشک

 • بررسی وضعیت سلامت دهان و دندان بیماران
 • اصلاح شکل و اندازه و بی نظمی دندان ها
 • انجام اعمال جراحی بر روی دندان ها، استخوان و بافت های نرم حفره دهان
 • درمان پوسیدگی دندان
 • انجام خدمات زیبایی و درمانی دندان ها
 • رفع شکستگی و لب پر شدن دندان ها
 • تفسیر تست های تشخیصی
 • اصلاح دیاستم یا فاصله بین دندان ها
 • نظارت بر رشد و نمو دندان ها و فک ها
 • اصلاح رنگ دندان ها و جرمگیری دندان
 • بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها

اگر زیبایی و سلامت دندان هایتان برای شما مهم است و می خواهید از دکتر لیلا سحابی جراح دندانپزشک وقت مشاوره بگیرید، فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم:

نام
شماره تماس
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد.
خطایی رخ داده است. لطفا همه موارد را پر کرده و مجددا امتحان کنید.

در این بخش می توانید نمونه کارهای دکتر لیلا سحابی، یکی از بهترین دندان پزشکان در تهران که جزو خدمت زیبایی دندان می باشد را مشاهده کنید:

بهترین دندانپزشک در تهران چه خدماتی ارائه می دهد؟

در ادامه به برخی از خدماتی که دندانپزشک انجام می دهد، می پردازیم:

درمان پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان در بیشتر افراد و در سنین مختلف بروز پیدا می کند و سبب خراب شدن ساختار دندان می گردد. پوسیدگی دندان به علت های مختلفی از جمله عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، جنس دندان، کمبود برخی ویتامین ها در بدن، مصرف دخانیات و … ایجاد می شود.

اگر می خواهید بدانید که به پوسیدگی دندان دچار شده اید یا خیر، در آزمون روبرو که برای شما آماده کرده ایم شرکت کنید.

آیا دندان های من دچار پوسیدگی شده است؟

آزمون-پوسیدگی-دندان

۱ / ۵

آیا دهان شما بوی بد می دهد و مزه ها را نامطبوع احساس می کنید؟

۲ / ۵

آیا روی سطح یا عمق دندان های شما سوراخ‌ها و حفرات ریز و درشت ایجاد شده است؟

۳ / ۵

آیا روی دندان های خود لکه‌های خاکستری، قهوه‌ای یا مشکی مشاهده می کنید؟

۴ / ۵

آیا دندان شما نسبت به گرما، سرما یا فشار حساس شده است؟

۵ / ۵

آیا دچار دندان درد هستید؟

امتیاز شما

میانگین امتیازها ۵۳%

۰%

پوسیدگی دندان در بیشتر افراد و در سنین مختلف بروز پیدا می کند و سبب خراب شدن ساختار دندان می گردد. پوسیدگی دندان به علت های مختلفی از جمله عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، جنس دندان، کمبود برخی ویتامین ها در بدن، مصرف دخانیات و … ایجاد می شود.

عوارض عدم درمان پوسیدگی دندان

 پوسیدگی دندان می تواند مشکلات و عوارض زیادی را برای شما به همراه داشته باشد، از جمله تاثیر روی مینای دندان و عاج دندان، درد، حساسیت دندان به فشار، حساسیت و گرما، بوی بد دهان و … همچنین یکی از شایع ترین دلایل لقی دندان در کودکان می باشد. سالمندان به دلیل ابتلای بیشتر به بیماری ها و مصرف داروهای مختلف بیشتر در معرض پوسیدگی دندان می باشند.

درمان پوسیدگی دندان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا در صورت عدم درمان به موقع، پوسیدگی به عصب می رسد و باعث تخریب دندان و متحمل شدن درد زیاد و هزینه های فراوانی برای شما می شود. برای درمان این مشکل باید سریعا به بهترین دندانپزشک مراجعه کنید. ویدئوی روبرو توضیحات دکتر لیلا سحابی در این خصوص می باشد:

آپارات-دکتر-لیلا-سحابی

طراحی لبخند

طراحی لبخند یا اصلاح طرح لبخند می تواند برای شما لبخندی زیبا و چهره ای زیباتر ایجاد نماید. این کار با استفاده از مجموعه ای از تکنیک های زیبایی و درمانی ایجاد می شود که می تواند منجر به زیباتر شدن لبخند شما گردد. این تکنیک ها شامل اصلاح و تغییر شکل بدفرمی و بد شکلی های دندان است که ظاهری نازیبا را ایجاد کرده است. همچنین می تواند فاصله بین دندان ها، طول دندان، فرم لثه و … را نیز اصلاح نماید.

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یکی از روش های اصلاح طرح لبخند می باشد که توسط آن می توان بی نظمی ها و نقایص دندان را رفع کرد. اگر دندان های شما دچار لب پریدگی یا شکستگی می باشد یا به دلیل استفاده زیاد از سیگار و قهوه رنگ دندان های شما زرد شده است، دیگر نیازی نیست نگران باشید زیرا با استفاده از کامپوزیت ونیر می توانید این مشکلات را اصلاح کنید. توجه داشته باشید که برای انجام کامپوزیت ونیر به دندانپزشک خوب مراجعه کنید تا به نتایجی که مورد انتظارتان است برسید. برای انجام کامپوزیت ونیر از موادی روی سطح دندان های شما استفاده می شود که رنگ آن متناسب با رنگ دندان های دیگر انتخاب می شود.

کامپوزیت دندان پزشک خوب در سعادت آباد
نمونه کار بهترین دندان پزشک در تهران
دندان پزشک خوب در سعادت آباد

مراحل کامپوزیت ونیر دندان

مراحل کامپوزیت ونیر دندان معمولا برای همه افراد یکسان می باشد، اما ممکن است تغییرات جزئی داشته باشد. در برخی از افراد قبل از جراحی نیاز به انجام درمان های ترمیمی دندان مانند رفع پوسیدگی می باشد. اما در برخی دیگر این کار نیازی نیست که انجام شود. در ادامه به توضیحاتی درباره مراحل کامپوزیت ونیر می پردازیم:

مرحله اول: انتخاب کامپوزیت و آماده کردن دندان ها

نکته مهم برای انتخاب کامپوزیت ونیر، تناسب رنگ با دندان های طبیعی مراجعه کننده می باشد. دندانپزشک، بهترین رنگ را طبق سلیقه فرد و رنگ دندان های او انتخاب می کند. هر چند کامپوزیت ونیر مانند لمینت نیازی به تراشیدن دندان ندارد اما باید آماده سازی دندان از قبیل رفع جرم، پلاک، ذرات غذا و … جهت برقراری پیوند هر چه بهتر میان کامپوزیت و مینای دندان انجام شود. در صورتی که دندان ها پوسیدگی داشته باشد باید قبل از انجام کامپوزیت آن ها را برطرف کرد.

مرحله دوم: اسید شویی دندان ها

به دلیل برقراری پیوند هر چه بهتر دندان ها با مواد کامپوزیت، اسیدشویی دندان ها انجام می شود. برای انجام این کار از مواد ژل مانند استفاده می شوند که سطح دندان ها را توسط سرنگ به طور کامل می پوشاند. سپس به طور کامل از روی دندان ها شست و شو می شود.

مرحله سوم: قرار دادن کامپوزیت

ماده مخصوص کامپوزیت توسط برس مخصوص و به صورت یک لایه نازک روی سطح دندان ها زده می شود.

مرحله چهارم: سفت کردن و فرم دهی کامپوزیت

فرم دهی رزین از مهمترین مراحل کامپوزیت ونیر دندان می باشد که تاثیر مستقیم روی نتیجه کار خواهد داشت. کامپوزیت رزین ها به شکل لایه ای روی دندان قرار می گیرد و ایجاد پیوند مستحکم با دندان و فرم دهی مناسب آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اضافه کردن لایه ها تا رسیدن به نتیجه دلخواه ادامه پیدا می کند. پس از اینکه فرم مطلوب ایجاد شد، دندانپزشک توسط نور لیزر آن را سفت می کند.

مرحله اول
مرحله دوم
مرحله سوم
مرحله چهارم

کاندیدای مناسب کامپوزیت دندان

اگر به دنبال راهی برای زیباتر شدن لبخند خود هستید، می توانید از کامپوزیت ونیر دندان استفاده کنید. البته قبل از انجام آن باید با دندانپزشک خود مشورت کنید تا از اینکه کاندیدای مناسبی برای انجام این کار هستید، اطمینان حاصل کنید.

کاندیدای مناسب کامپوزیت دندان عبارتند از:

 • افرادی که از سلامت دهان و دندان برخوردارند و به طور کلی به بیماری های دهان و دندان و مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان، عفونت لثه و … دچار نیستند.
 • افرادی که مینای دندان سالمی جهت برقراری اتصال با ونیرهای دندانی را داشته باشند.
 • افرادی که دچار فاصله بین دندانی یا دیاستم می باشند.
 • افرادی که دندان های آن ها کج باشد، لب پر، ساییده یا شکسته است.
 • افرادی که دندان های زرد یا لکه داری دارند.
 • افرادی که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت می کنند.

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

برای افزایش ماندگاری کامپوزیت دندان و برخورداری از نتایج مطلوب آن، لازم است مراقبت های بعد از کامپوزیت را به طور دقیق انجام دهیم. در این بخش چند مورد از این مراقبت ها را توضیح می دهیم:

خودداری از مصرف خوراکی های رنگ دار

بعد از انجام کامپوزیت ونیر، از مصرف چای و قهوه و همچنین غذاهایی رنگ دار و اسیدی که سبب ایجاد لکه روی دندان های شما می شود خودداری کنید.


خودداری از مصرف دخانیات و الکل

به دلیل تاثیرات بد دخانیات و همچنین نوشیدنی های الکی روی دندان، پس از انجام کامپوزیت مصرف آن ها را قطع کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.


حفظ بهداشت دهان و دندان

به طور کلی همه افراد باید دندان های خود را ۳ نوبت در روز مسواک بزنند و از نخ دندان استفاده کنند. رعایت بهداشت دهان و دندان بعد از کامپوزیت ضروری است.


ویزیت منظم دندان ها توسط پزشک

بعد از انجام کامپوزیت ونیر دندان شما باید برای بررسی های دوره ای دندان هایتان به دندانپزشک خود مراجعه نمایید. این کار را در زمان تعیین شده توسط پزشک انجام دهید.

جرمگیری دندان

جرمگیری دندان، روشی برای از بین بردن پلاک و جرم های دندانی می باشد. در صورتی که این جرم ها از بین نروند می توانند باعث بروز بیماری های های لثه، تحلیل استخوان اطراف ریشه دندان و … شود. از این رو جرمگیری دندان از اهمیت بالایی برخوردار است. افرادی که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمی کنند، افراد سیگاری و افرادی که چای زیاد مصرف می کنند بیشتر به جرم دندان دچار هستند. معمولا سالی یکبار لازم است جرمگیری انجام شود که تا حد زیادی به میزان جرم دندان های فرد دارد. این کار با روش های مختلف مانند ابزارهای دستی، ابزارهای اولتراسونیک و لیزر انجام می شود.

فواید جرمگیری دندان

برخلاف تصور غلطی که امروزه بین افراد وجود دارد، جرمگیری دندان چنانچه توسط بهترین دندانپزشک انجام شود آسیبی به دندان ها نمی رساند و از بروز عوارض مختلف برای دندان و لثه نیز جلوگیری به عمل می آورد. از جمله فواید این روش عبارتند از:

 • کاهش پوسیدگی دندان
 • جلوگیری از بروز بیماری های لثه
 • رفع ورم و التهاب لثه
 • جلوگیری از تحلیل لثه و استخوان
 • جلوگیری از انحراف دندان

مراحل جرمگیری دندان

در این بخش به توضیح و بررسی مراحل مختلف جرمگیری دندان می پردازیم:

جرمگیری دندان و کورتاژ لثه

برای انجام جرمگیری دندان، از روش های مختلفی استفاده می شود. ممکن است دندانپزشک جهت انجام این مرحله از ابزار های دستی، ابزارهای اولتراسونیک یا لیزر استفاده کند. برای زدودن جرم و عفونت از بافث لثه، کورتاژ لثه انجام می شود.

بروساژ دندان

جهت ایجاد سطحی صیقلی برای دندان ها، سطح دندان ها با خمیر مخصوصی پوشانده شده و توسط برس مخصوص ماساژ داده می شود.

ایرفلو

در مرحله آخر از دستگاه ایرفلو (airflow) با فشار هوا، سدیم بی کربنات و آب جهت صیقلی کردن دندان ها استفاده می شود. با این کار پلاک ها و جرم های دندانی به طور کامل از بین می روند.

مقاله-جرمگیری-دندان

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان، روشی برای سفید کردن و افزایش زیبایی دندان ها می باشد. سفیدی دندان ها باعث افزایش جذابیت چهره و اعتماد بنفس فرد می گردد. از این رو بلیچینگ دندان از محبوبیت زیادی در بین افراد برخوردار می باشد. به دلیل اینکه می تواند زردی و بدرنگی دندان ها که ناشی از کشیدن سیگار، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و … می باشد را رفع نماید. بلیچینگ یکی از روش های اصلاح طرح لبخند می باشد.

انواع روش های بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان به دو صورت بلیچینگ دندان در مطب (office bleeching) و بلیچینگ دندان در خانه (home bleeching) صورت می پذیرد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم:

بلیچینگ دندان در خانه

در جلسه اول، دندانپزشک دندان های او را جرمگیری نموده و از فک بالا و پایین او قالب تهیه می کند. سپس در لابراتوار طبق آن قالب تری یا نایت گارد ساخته می شود. ژل بلیچینگ درون این تری ریخته می شود و فرد باید آن را بر اساس ساعت و میزان تجویز شده توسط دندانپزشک، روی دندان های خود قرار دهد.

برای کسب اطلاعات کامل ویدئوی روبرو که برای شما تهیه کرده ایم را مشاهده کنید:

بلیچینگ دندان در مطب

این روش در مطب دندانپزشک انجام می شود. برای انجام این کار، دندانپزشک توسط مواد مخصوصی لثه ها را می پوشاند، سپس مواد سفید کننده که مخصوص بلیچینگ می باشند با غلظت بالا روی دندان های مراجعه کننده گذاشته می شود و توسط دستگاه بلیچینگ، اشعه آبی رنگ با فرکانس بالا روی دندان ها تابیده می شود. این کار جهت فعال شدن و تسریع روند تاثیرگذاری ژل بلیچینگ چند مرتبه تکرار می شود.

بلیچینگ دندان در خانه، روشی است که در منزل انجام می شود اما کاملا تحت نظر پزشک می باشد. روند انجام این کار به این صورت است که مراجعه کننده در ابتدا به مطب دندانپزشک مراجعه می کنند.

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

پس از بلیچینگ دندان، لازم است مراقبت هایی را انجام دهید تا از بروز هر گونه مشکلی جلوگیری شود. لازم است بعد از بلیچینگ لثه خود را با آب گرم تمیز کنید و لثه را ماساژ دهید تا التهاب ایجاد نشود. این کار را در ساعات ابتدایی می توانید انجام دهید. خوردن نوشیدنی های رنگ دار مانند چای، قهوه و نوشابه و همچنین غذاهای اسیدی ممنوع می باشد. برای پیشگیری از بروز حساسیت، از خمیردندان ضد حساسیت استفاده کنید و یک هفته پس از انجام بلیچینگ برای انجام معاینات لازم به دندانپزشک خود مراجعه کنید. از استعمال دخانیات و مصرف الکل خودداری کنید و دندان های خود را روزی دو بار بشویید.

مراقبت-های-بعد-بلیچینگ-دندان

بهترین دندانپزشک چه ویژگی هایی دارد؟

شما با استفاده از شناخت ویژگی های بهترین دندانپزشک می توانید انتخاب بهتری داشته باشید. از جمله این ویژگی ها عبارتند از:

بیمار محوری

بهترین دندانپزشک کسی است که اهداف و خواسته های بیمار را در اولویت قرار دهد، به صحبت های بیمار گوش دهد و رضایت او را در نظر بگیرد.

در ویدئوی روبرو می توانید رضایت رضا ایرانمش بازیگر کشورمان را از کار دکتر لیلا سحابی مشاهده کنید:

استفاده از تکنولوژی و تجهیزات روز دنیا

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه پزشکی امروزه تجهیزات کاربردی و بسیار خوبی وجود دارد که می تواند در روند کار دندانپزشکی بسیار کمک کننده باشد. بهترین دندانپزشک در تهران از این امکانات و تجهیزات در جهت هر چه بهتر شدن روند کاری خود استفاده می کند.

ارائه خدمات با کیفیت بالا

یک دندانپزشک خوب از بهترین و با کیفیت ترین مواد برای ارائه خدمات هر چه بهتر برای بیمار استفاده می کند تا به نتیجه مطلوب برسد.

در ویدئوی روبرو می توانید رضایت مراجعه کننده از کیفیت خدمات دکتر لیلا سحابی را مشاهده کنید:

دانش و تجربه بالا

یک دندانپزشک خوب باید درباره درمان آسیب ها و بیماری های دندان تخصص کافی داشته باشد و باآناتومی دهان و دندان ها آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند به بیماران به خوبی مشاوره داده و خدمت مورد نیاز را به آن ها ارائه دهد.

محیط مطب

محیط مطب دندانپزشک باید کاملا بهداشتی باشد و تمام ابزار های دندانپزشکی استریل باشند. دندانپزشک باید از وسایل تمیز استفاده نماید و اتاق معاینه عاری از هر گونه آلودگی باشد. داشتن محیط مطب زیبا و منظم باعث می شود بیمار احساس راحتی و آرامش نماید.

چه زمانی باید به بهترین دندانپزشک مراجعه کنیم؟

برخی از افراد به اشتباه معتقدند که تنها در صورتی باید به دندانپزشک مراجعه کنند که درد داشته باشند یا مشکلی برای دندان های آن ها پیش آمده باشد، اما این تصور نادرست است. ویزیت دندان به معنای معاینه شدن توسط بهترین دندانپزشک برای بررسی بهداشت دهان و دندان شما است که قادر به تشخیص و درمان شرایطی است که می تواند از معمول تا بسیار پیچیده باشد.

خوشبختانه امروزه مشاوره آنلاین در زمینه پزشکی کمک زیادی به افرادی که به دلیل دور بودن مسیر خانه تا مطب پزشک در رفت و آمد دچار مشکل می شدند، کرده است. همچنین در دوران همه گیری کرونا، مشاوره آنلاین توانسته نقش مهمی را در جلوگیری از شیوع این بیماری ایفا کند. شما می توانید از طریق سایت مشاوره آنلاین ماوراطب با دکتر لیلا سحابی در ارتباط باشید.

مشاوره-آنلاین-دکتر-سحابی
سامانه-ماوراطب-دکتر-سحابی

نحوه یافتن بهترین دندانپزشک در تهران

برای یافتن بهترین دندانپزشک در تهران شما می توانید از بیمارانی آن دندانپزشک مراجعه می کنند، در مورد نتایج درمانی و زیبایی دندان و میزان رضایت از مراقبت های بهداشتی که دریافت کرده اند، سوال کنید. همچنین می توانید در سایت ها، وبلاگ ها و انجمن ها در مورد دندانپزشک زیبایی جستجو کنید. پرس و جو از دوستان و آشنایایی که خدمات دندانپزشکی ارائه کرده اند نیز می تواند در انتخاب یک دندانپزشک خوب موثر باشد. همچنین امروزه اکثر پزشکان در شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام، یوتیوب، لینکدین و … فعالیت دارند که از این طریق نیز می توانید یک دندانپزشک خوب انتخاب نمایید.

یکی از عواملی که شما را در یافتن بهترین دندان پزشک در تهران کمک میکند، بررسی نمونه کار های پزشک از طریق سایت و یا صفحات اجتماعی است. بررسی سوابق و مدارک پزشک و نوع برخورد وی با مراجعه کنندگان نیز از دیگر معیار هایی اس که به شما در انتخاب بهترین دندان پزشک کمک میکند.

دکتر لیلا سحابی جراح دندانپزشک


فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران
دارای سرتیفیکیت زیبایی از دکتر فیلیپه بزرا

با سال ها تجربه در زمینه دندانپزشکی زیبایی

ویس رضایت مراجعه کننده از کار کامپوزیت ونیر دکتر لیلا سحابی:

banner-main

کلام آخر

انتخاب دندانپزشک تصمیم مهم می باشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا سلامت دندان های ما بسیار مهم هستند و باید درمان آن ها را به دندانپزشکی بسپاریم که تجربه و دانش بالایی داشته باشد و بتواند به بهترین نحو خدمات مورد نیاز شما را ارائه دهد.

سوالات متداول

دکتر لیلا سحابی

جراح دندانپزشک
فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران
دارای سرتیفیکیت زیبایی از دکتر فیلیپه بزرا

64 پاسخ

  1. برخورد خوب و مناسب پرسنل درمان و همچنین محیط همراه با آرامش می تواند استرس بیمار را کم کند. بنابراین سعی کنید مکان مناسبی را برای انجام کارهای دندانپزشکی خود انتخاب نمایید.

  1. بهترین زمان مراجعه خانم‌ها‌ى باردار به دندانپزشکى قبل از اقدام به باردارى مى‌باشد به دلیل فعل و انفعالاتى که در دوران باردارى بوجود مى‌آید سرعت پوسیدگى بیشتر می‌شود و لثه‌ها‌ حالت التهابى پیدا مى‌کنند.
   در دوران باردارى گرفتن رادیوگرافى به دلیل احتمال صدمه به جنین انجام نمى‌شود‌، به همین دلیل در صورت دردناک بودن دندان در این دوران‌، پیچیدگى درمان و احتمالا هزینه‌ها‌ى تحمیلى بیشتر مى‌باشد.

   1. در صورتی که برای کامپوزیت دندان مشکلی ایجاد نشده باشد برای مثال لب پر نشده باشد یا دندان زیرین پوسیدگی نداشته باشد، نیازی به ترمیم کامپوزیت نیست.

 1. من قصد دارم کامپوزیت ونیر پیشتون انجام بدم و یک ماه بعد وقت جراحی بینی دارم. کامپوزیتم رو می تونم قبل عمل بینی انجام بدم یا باید صبر کنم بعد عمل بینی؟

  1. پس از انجام کامپوزیت دندان لب در موقعیتی جدیدی قرار می‌گیرد، به همین دلیل پزشکان بیشتر توصیه می‌کنند پس از انجام کامپوزیت، جراحی بینی را انجام دهند.

  1. بهتر است انجام ندهید. به دلیل اینکه باید حین کامپوزیت دهان را باز نگه دارید و ممکن است اذیت شوید و به بینی شما فشار وارد شود. بهتر است حداقل ۵-۶ ماه از جراحی بینی شما بگذرد سپس اقدام به کامپوزیت کنید.

  1. بهتر است این کار را به بعد از دوران بارداری موکول کنید. در صورتی که دیابت دارند حتما با پزشک خود درباره انجام خدمات دندانپزشکی مشورت کنید.

 2. من یه کامپوزیت انجام دادم که به علت استفاده از مواد نامرغوب دندونم عفونت کرد از زیر الان میتونم بعد از درمان عفونت دندونم رو لمینت کنم؟

  1. درد حین لمینت دندان به حدی نیست که نیاز به بیهوشی باشد و معمولا ایمپلنت با تکنیک های بی حسی قابل انجام است و حتی درد آن از کشیدن دندان کمتر است. دندان شما طی انجام کار بی حس می شود و شما دردی را احساس نخواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *درباره کامپوزیت ونیر

بیشتر بخوانید

مقاله-کامپوزیت-ونیر