چگونه لبخند هالیوودی داشته باشیم؟

دکتر لیلا سحابی / خدمات زیبایی دندان / چگونه لبخند هالیوودی داشته باشیم؟
۵ دقیقه
هزینه-لبخند-هالیوودی
آنچه می خوانید...

همه چیز از نوع لبخند تا شکلی که لبخند ما بنظر می‌آید، بر زندگی روزمره ما تأثیر می گذارد؛ چرا که لبخند مهم‌ترین ویژگی است که در اولین برخورد می‌توان متوجه آن شد. تحقیقات نشان داده که افراد با لبخندهای جذاب، موفق‌تر بوده و زندگی اجتماعی بهتری نیز دارند. پس جای تعجب نیست که روش هایی مانند لبخند هالیوودی روز به روز رایج‌تر می‌شوند. افراد معروف مدت‌هاست که از این روش زیبایی استفاده می کنند تا لبخند خود را جذاب تر جلوه دهند. ما در این مقاله به لبخند هالیوودی، پروسه انجام آن، مزایا و تاثیراتش می‌پردازیم.

لبخند هالیوودی چیست؟

همانطور که گفتیم، لبخند هالیوودی یک روش دندانپزشکی است که مشکلات زیبایی دندان را که معمولا در لبخند دیده می‌شود، اصلاح می کند. این مشکلات می‌توانند از تغییر رنگ دندان تا شکستگی و اندازه دندان‌ را شامل شود. تمرکز این روش بر بازسازی کامل پروتز هر دو فک با استفاده از تاج دندان، روکش، ونیر و همچنین ایمپلنت است و یک بازسازی کامل در لبخند ایجاد می‌کند. نتایج این روش بسیار طبیعی به نظر می رسند و ماندگاری زیادی نیز دارند.

اگر می خواهید لبخند هالیوودی داشته باشید، حتما به بهترین دندانپزشک مراجعه کنید.

لبخند هالیوودی با کامپوزیت ونیر

در ابتدا نمونه کارهای کامپوزیت ونیر دندان دکتر لیلا سحابی را مشاهده کنید.

لبخند-هالیوودی-بازیگران
لبخند-هالیوودی-با-کامپوزیت
ونیر-دندانی

با کمک ونیرهای دندان می‌توان به دندان های کاملا سفید دست یافت که با نام  لبخند هالیوودی نیز شناخته می‌شوند. این روش با استفاده از ونیرها در مواقعی که دندان‌های بیمار دارای مشکلاتی مانند شکستگی، پرشدگی یا رنگ زرد هستند، امکان‌پذیر بوده و کم تهاجمی ترین روشی است که می‌‎تواند لبخند هالیوودی زیبایی به فرد بدهد.

لازمه رسیدن به لبخند هالیوودی با ونیر داشتن شرایط زیر است:

 • دندان ها به اندازه کافی سالم باشند.
 • دندان ها تراز باشند.
 • تعداد دندان‌ها برای قرارگیری ونیر کافی باشد.
 • تمام دندان ها از جمله دندان های آسیاب وجود داشته و به درستی قرار بگیرند.

درصورت نداشتن دندان های منظم پیشنهاد می‌شود قبل از انجام این روش، از روش ارتودنسی استفاده شود.

لبخند هالیوودی با بریج دندان

لبخند هالیوودی با قرار دادن پل دندانی بر روی دندان های طبیعی نیز یکی دیگر از روش‌های رایج است. این روش در مقایسه با ونیر و ایمپلنت، سطح پیچیدگی متوسطی دارد.

این روش زمانی قابل استفاده است که حداقل نیمی از دندان های بیمار سالم و نیمی دیگر ریشه سالم و فضای کافی برای قرارگیری تاج ها داشته باشد. در فضایی که یک یا دو دندان از دست رفته است، می‌توان بدون هیچ مشکلی بریج را قرار داد، اما اگر تعداد دندان‌ها کمتر باشد، باید از ایمپلنت هایی استفاده کرد که به عنوان یک روش آماده سازی برای قرار دادن یک قطعه پروتز پیچیده تر عمل می کند.

لبخند هالیوودی با ایمپلنت

رایج‌ترین روش برای لبخند هالیوودی استفاده از ایمپلنت است، زیرا اکثر بیماران تعداد کافی دندان و مخصوصا دندان‌های سالم کافی برای روش‌های روکش، ونیر یا بریج را ندارند.

در این روش ابتدا ریشه ها و دندان هایی که باید حذف شوند، بیرون کشیده می شوند؛ زیرا این ریشه‌ها و دندان‌ها در کار نهایی کاربردی ندارند. این بدان معناست که بیمار قبل از قرار دادن ایمپلنت در حفره‌هایی که قبلا دندان‌ها قرار داشته، تقریبا بدون دندان خواهد بود.

از نظر زیبایی، بهترین لبخند وقتی به دست می‌آید که از دندان‌های خود بیمار استفاده شود، زیرا قرارگیری تاج‌ها یا ونیر‌ها در لثه‌ها به طبیعی‌ترین شکل خواهد بود. با این‌حال، اغلب این اتفاق نمی‌افتد. هنگامی که ایرادات استخوان و لثه قابل توجه است، می‌توان از پرسلین صورتی به‌جای لثه به‌جهت پوشاندن آن ایرادات استفاده کرد، که بیشتر مواقع در زمانی که هیچ دندانی وجود نداشته و سطح زوال استخوان بسیار زیاد است، انجام می‌شود.

روش-های-لبخند-هالیوودی

مراقبت های لازم برای حفظ لبخند هالیوودی

برای حفظ لبخند هالیوودی، رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار اهمیت دارد. برخی از این مراقبت ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • استفاده از مسواک و نخ دندان حداقل دو بار در روز
 • پاک کردن ذرات غذایی از بین روکش‌ها و.. برای جلوگیری از التهاب، درد و ناراحتی
 • استفاده از دهان‌شویه‌های آنتی‌باکتریال

فواید لبخند هالیوودی

 • افزایش اعتماد به نفس
 • بهبود زندگی اجتماعی
 • طبیعی بودن دندان‌ها
 • ماندگاری طولانی

نتایج لبخند هالیوودی

نتایج این روش بسیار سریع پدیدار شده و همچنین، طبیعی به نظر می رسند. می‌توان گفت که دندان‌ها و لبخند فرد دچار تحول می‌شود. برخی از این تحولات عبارتند از:

 • تراز شدن دندان
 • درخشش مرواریدی
 • ابعاد و اندازه مناسب

در صورت مراقبت صحیح از دندان‌ها، نتایج می تواند ده تا پانزده سال باقی بماند.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای این روش نیستند؟

مانند هر روش دیگری، این روش نیز نیاز به شرایط خاصی دارد که قبل از شروع روش، باید این شرایط را ایجاد کرد.

 • درصورتی که دندان ها از بین رفته باشند، قبل از انجام این روش باید از ایمپلنت های دندانی استفاده کرد.
 • درصورتی که دندان ها نامرتب باشند، قبل از انجام این روش باید اقدام به ارتودنسی کرد.

در انتها باید گفت که اگر زیبایی و درخشش لبخند خود را به دلیل مصرف دخانیات، تصادف یا عدم مراقبت از دست داده‌اید، لبخند هالیوودی روشی است که این زیبایی و درخشش را به شما بازمی‌گرداند. از آنجایی که لبخند یک عامل مهم در اعتماد به نفس ما در محیط های اجتماعی و حرفه ای است، می‌توان با استفاده از این روش اعتماد به نفس خود را، در زمانی کوتاه، دوباره به‌دست آورد.

هزینه لبخند هالیوودی

هزینه لبخند هالیوودی بسته به روش انجام آن و عوامل دیگر دارد. هزینه انجام هر کدام از روش ها با هم متفاوت می باشد. دستمزد پزشک، نوع و برند مواد مصرفی، منطقه جغرافیایی کلینیک یا مطب و … می تواند بر هزینه نهایی تاثیرگذار باشد.

دکتر لیلا سحابی

جراح دندانپزشک
فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران
دارای سرتیفیکیت زیبایی از دکتر فیلیپه بزرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *